prezent od serca dzień taty plastykaDzień Ojca to dla dzieci okazja do spędzenia dnia z rodzicem, a także możliwość podarowania osobistego prezentu. Własnoręczne przygotowanie upominku przyniesie wiele radości przedszkolakom. Każdy Tata z kolei z pewnością doceni wysiłek włożony w wykonaną pracę. Szukasz pomysłu na zajęcia plastyczne, w których dzieci będą mogły dać upust swojej kreatywności, tworząc artystyczne dzieło na Dzień Ojca? Zainspiruj się naszymi propozycjami na podarunki.

 

 

 

 

Rodzice doceniają własnoręcznie przygotowane upominki

Dla rodzica każda praca plastyczna jest na wagę złota. Zwłaszcza jeśli chodzi o dzieła dedykowane „dla mamy” i „dla taty”. Maluchy poprzez twórczą ekspresję wyrażają swoje uczucia, kształtując tym samym więź emocjonalną.

W edukacji przedszkolnej warto wykorzystać takie święta, jak Dzień Ojca, aby zwrócić uwagę podopiecznych na relację rodziców z dziećmi. Może być to okazja do rozmowy z maluchami o obowiązkach domowych, roli członków rodziny czy uczuciach.

Dobrze jest wprowadzić rozwijający element artystyczny. Kreatywny prezent dla taty wykonany w przedszkolu bez wątpienia zostanie doceniony przez rodzica, pozostając cenną pamiątką na lata. W ten dzień warto przygotować zajęcia, w których maluchy nie brały dotychczas udziału. Nowe, ciekawe materiały uatrakcyjnią zabawy z technikami plastycznymi.

Pamiętaj: warto dokładnie zaplanować zajęcia

Dzień Ojca w przedszkolu to ważne święto w życiu dzieci. Spraw, by było wyjątkowe i niezapomniane. W tym celu zaopatrz się w akcesoria, które nie są używane w codziennych zabawach: brokat, specjalne masy, wstążeczki, koraliki. Wszystkie niezbędne materiały wraz z poradnikami plastycznymi znajdziesz w naszym sklepie.

Jeśli dana praca wymaga wyschnięcia po malowaniu lub jest szczególnie czasochłonna, warto rozłożyć wykonywanie prezentu na kilka dni.

Zapoznaj się z naszymi propozycjami dzieł plastycznych.

Kreatywny konik

Dobrym pomysłem na własnoręczny prezent dla taty jest kolorowy konik wykonany z ekologicznych materiałów. Wieloetapowa praca stymuluje kreatywność i cierpliwość u przedszkolaków, pomagając rozwijać małą motorykę. Młodsze dzieci mogą potrzebować pomocy ze strony wychowawcy, zwłaszcza w klejeniu albo doczepianiu małych elementów.

Jak wykonać kreatywnego konika? W tym celu przygotuj niezbędne materiały:

 • rolkę po papierze toaletowym;
 • brystol;
 • patyczki drewniane;
 • farby;
 • sznurki wełniane;
 • koraliki, cyrkonie.

Wykonaj szablon z głową konia. Dzieci malują wszystkie elementy figurki na wybrany kolor. Po wyschnięciu tułów można ozdobić dekoracjami, kolejno przykleić ogon ze sznurków. Na koniec wystarczy przymocować nogi z patyczków oraz wyciętą i pokolorowaną głowę.

Tęczowa chmura

Kolejną ciekawą propozycją jest zawieszka w kształcie chmurki. Ten kreatywny prezent dla taty może być przygotowany zarówno przez młodsze, jak i starsze dzieci.

 • farby plakatowe;
 • kolorowa rafia;
 • flamastry;
 • blok techniczny;
 • klej.

dzień ojca zajęcia plastyczneDo wykonania pracy potrzebujesz następujących materiałów:
Zadaniem dzieci jest przyklejenie kawałków rafii do wcześniej pomalowanej kartki brystolu (można przeciąż ją na pół, by była mniejsza). Następnie papier należy zwinąć w rulon, skleić boki. Na wyciętej chmurce nauczyciel rysuje oczka, uśmiech. Maluchy następnie doklejają do ją do kolorowego rulonu. Całość można dodatkowo ozdobić pomponikami oraz doczepić wstążkę do powieszenia.

Brokatowe drzewo

Dzieci uwielbiają zabawy z brokatem. Drzewko wykonane za pomocą kolorowego pyłku będzie doskonałym pomysłem na kreatywne zajęcia w przedszkolu oraz podarunek dla taty.

Potrzebujesz jedynie:

 • flamastrów;
 • brokatu;
 • kleju;
 • bloku technicznego.

Przygotuj kontur drzewa. Dzieci wypełniają szablon kolorowym flamastrem. Następnie w miejsce „liści” robią klejem plamki z kleju. Posypanie brokatem sprawi, że powstanie kolorowe i lśniące drzewo. Obrazek można powiesić na ścianie lub oprawić w ramkę.

Stwórzcie kreatywne prezenty dla Taty z naszym poradnikiem!

Podarunki przygotowane z sercem są cenniejsze niż jakiekolwiek kupione prezenty. Zainspiruj dzieci do własnoręcznego wykonania upominków na Dzień Ojca. Frajda z tworzenia czegoś dla ukochanego rodzica – gwarantowana! W naszych poradnikach plastycznych dostępnych na stronie dlaprzedszkola.pl znajdziesz kreatywne pomysły na zajęcia nie tylko w ten dzień. Szukaj naszych propozycji zabaw dla dzieci w różnym wieku.