Zabawy plastyczne kształtują wiele ważnych w życiu umiejętności, takich jak pamięć wzrokowa, wyobraźnia, wrażliwość na piękno i kreatywne myślenie.

 

Działania plastyczne idealnie wspierają także rozwój empatii i wrażliwości u najmłodszych. Prezenty okolicznościowe na Dzień Babci i Dziadka, Dzień Mamy i Taty czy urodziny koleżanek i kolegów wykonane własnoręcznie, napawają malucha dumą i zachęcają do dalszych eksperymentów z plastyką. Poszukiwanie wzorców może być kłopotem, dlatego warto skorzystać z gotowych wskazówek zawartych w poradnikach plastycznych.

 

Najlepsze poradniki plastyczne

 

Bez względu na wiek przedszkolaków, zawsze dobrą opcją jest przygotowanie dla najbliższej osoby laurki, ale może przybrać ona dość nietypową formę – na przykład zakładki do książki. Dziecko wówczas samodzielnie wybiera dekoracje na wycięty prostokątny kartonik, używając dowolnych materiałów – wycinanek, brokatu, przyklejonych guzików czy nawet odcisków swoich dłoni w farbie.

 

Tworzenie sztuki wzmacnia poczucie własnej wartości dziecka, dając mu szansę wyrażenia tego, co myśli i jak się czuje. Nie zawsze odbywać się to może i musi podczas zajęć kreatywnych w zorganizowanej placówce – prace plastyczne często wykonuje się w domu. Mając tego świadomość, proponujemy poradniki plastyczne, będące skarbnicą pomysłów na zajęcia artystyczne odbywające się w domowym zaciszu.

 

Naprawdę ciekawe zajęcia

 

Wycinanie, malowanie, wyklejanie to świetny sposób na kreatywne spędzanie czasu z dziećmi, wspierające ich rozwój motoryczny i emocjonalny. Zaproponujmy maluchom coś innego od cyfrowych zabawek, od których nieraz trudno im się oderwać!