Z dziećmi w wieku przedszkolnym pracuje się przede wszystkim poprzez zabawę, która powinna dostarczać podopiecznym mnóstwo frajdy, a jednocześnie rozwijać ich umysły, wyobraźnie i zdolności manualne. Najmłodsi szybko się nudzą, ale z zainteresowaniem angażują się w nowe działania. Mamy to na uwadze i uwzględniamy w proponowanych inspiracjach plastycznych dla nauczycieli, które są skarbnicą ciekawych i oryginalnych pomysłów na naukę oraz zabawę poprzez artystyczne aktywności. Zachęcamy do zapoznania się z nimi!

Dlaczego warto korzystać z inspiracji plastycznych dla nauczycieli?

Oferujemy materiały zróżnicowane, dopasowane do wieku poszczególnych grup edukacyjnych i odpowiadające ich umiejętnościom. Przygotowane na bazie ministerialnych wytycznych inspiracje plastyczne dla nauczycieli przedszkolnych są różnorodne tematycznie, nawiązując do najróżniejszych okoliczności, okazji, świąt i najciekawszych dla dzieci motywów. Zostały też przejrzyście opracowane – wybierając nasze zbiory, można sprawnie i szybko przygotować się do zajęć. Dzięki załączonym informacjom z łatwością da się zaplanować lekcyjny czas, prześledzić etapy wykonania poszczególnych projektów czy sporządzić listę potrzebnych materiałów papierniczych oraz niezbędnych akcesoriów bądź narzędzi.

Inspirując się naszymi pomysłami, można skutecznie zadbać o zaplecze organizacyjne, co ułatwiają opracowane przez doświadczonych edukatorów plany oraz materiały w formie wideo.‌‌

Wartościowa pomoc dla nauczycieli

Osoby prowadzące zajęcia w przedszkolach mierzą się z koniecznością opracowania ich planu. Wymyślanie co rusz nowych aktywności bywa wyczerpującym i trudnym zadaniem, dlatego warto sięgnąć po sprawdzone wsparcie, jakim są nasze kreatywnych inspiracje plastyczne dla nauczycieli. Dopasowane do wieku podopiecznych, ich umiejętności oraz konkretnych preferencji i okoliczności zdecydowanie przemawia za ich wyborem. Zamiast czasochłonnych poszukiwań koncepcji w różnych zakątkach internetu, wystarczy sięgnąć do przejrzyście opisanej bazy pełnej ciekawych, oryginalnych, a czasem wręcz zaskakujących pomysłów.

Zajęcia plastyczne w nowej odsłonie

Zachęcamy do zapoznania się z inspiracjami plastycznymi dla nauczycieli wymagającymi wykorzystania wyłącznie podstawowych artykułów papierniczych i artystycznych, których dzieci używają w domu i szkole. Stawiamy głównie na produkty i akcesoria przystępne cenowo i ogólnodostępne, pokazując tym samym, że w edukacji wczesnoszkolnej liczy się przede wszystkim otwarta głowa i kreatywność. Dzięki temu z najzwyklejszych przedmiotów powstają niezwykłe dekoracje i prace. Równie ciekawe są inspiracje plastyczne dla nauczycieli zachęcające do realizacji odkrywczych projektów, wykorzystując obiekty, z których korzysta się na co dzień do innych celów.

Artystyczny sposób na rozrywkę i rozwój

Nauka poprzez zabawę to bezcenny element edukacyjny, który dla dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym ma niebagatelne znaczenie. Prawidłowo i ciekawie prowadzone zajęcia oddziałują na bardzo różne obszary mózgu, umożliwiając najmłodszym doskonalenie umiejętności i pozwalając na właściwy rozwój. Odkrywcze i niepowtarzalne inspiracje plastyczne dla nauczycieli dają szansę na prowadzenie lekcji, które:

  • stymulują pracę mózgu – nowe zadania są dla dzieci wyzwaniem, zachęcają do poszukiwania rozwiązań, pomysłów,

  • aktywizują – są ciekawe, więc budują zainteresowanie wokół tematu i angażują,

  • rozwijają inteligencję przestrzenną i kreatywność,

  • pobudzają wyobraźnię,

  • zachęcają do nieszablonowego myślenia,

  • uczą skupienia, koncentracji na zadaniach i dokładności,

  • pozwalają uczyć się samodzielnego planowania i organizowania pracy,

  • pozytywnie wpływają na zdolności manualne i koordynację ruchową.

W przypadku projektów grupowych należy wspomnieć także o nauce i doskonaleniu niezbędnych w dorosłym życiu kompetencji społecznych oraz umiejętności komunikowania się i współpracowania z innymi. Zachęcamy do sprawdzenia naszej bazy inspiracji plastycznych dla nauczycieli!