Filmy pokazujące inspiracje plastyczne dla dzieci

Oryginalne inspiracje plastyczne oferujemy nie tylko w formie opisowej, lecz również krótkich filmów instruktażowych. Materiały filmowe są jednym z najlepszych sposobów prezentacji procesu twórczego i techniki wykonania danego dzieła. Przede wszystkim umożliwiają przekazanie widzom większej ilości informacji – przy prezentacji każdego z etapów pracy często zamieszcza się dodatkowe komentarze i objaśnienia instruktora, które nie zostałyby uwzględnione w standardowej wersji poradnika. Ponadto, w lepszym stopniu angażują widza i przykuwają jego uwagę, przez co jest on w stanie przyswoić większą ilość przekazywanej wiedzy.

Filmy instruktażowe to świetna forma inspiracji nie tylko dla nauczycieli, ale i samych przedszkolaków. Materiały filmowe to atrakcyjny sposób prezentacji informacji zwłaszcza dla tych z dzieci, które nie potrafią jeszcze czytać. Dźwięk i obraz skutecznie pobudzą ich wyobraźnię i zachęcą do samodzielnego wypróbowania danego pomysłu. Wpłyną pozytywnie na ich rozwój i zaowocują wzmocnioną kreatywnością.

Zachęć malucha do plastyki!

Inspirowanie dzieci do próbowania nowych rzeczy to ważny element dorastania. Własnoręczne tworzenie wycinanek, malowanie czy wykonywanie innych prac plastycznych oddziałuje na ich mózg oraz ciało. Przygotowywanie prostych figurek z plasteliny, zabawek z bibuły lub postaci z kartek usprawnia zdolności manualne. Dzięki temu maluchy stają się bardziej zwinne i obyte z przedmiotami codziennego użytku.

Zabawy wykorzystujące plastykę są ważne również dla rozwoju psychicznego dzieci. Rozbudzają ich wyobraźnię i zachęcają do odchodzenia od schematów. Podopieczni pielęgnujący swoją artystyczną stronę często wykazują się większą kreatywnością i starają się odnajdywać nowe rozwiązania. Oferowane przez nas filmy instruktażowe pozwalają nauczycielom na zaczerpnięcie inspiracji do przeprowadzenia wybranych prac plastycznych. Mogą być oglądane także przez maluchy, by mogły stopniowo przyswajać informacje i poznawać kolejne etapy danego zadania. 

Sprawdź nasze filmy

Zapraszamy do oglądania filmów instruktażowych. Nasze materiały to nie tylko szczegółowa prezentacja sposobu wykonania danego dzieła, lecz również solidne źródło wiedzy na temat materiałów plastycznych – ich historii oraz korzyści dla rozwoju dziecka. Filmy z inspiracjami można filtrować według kryterium wykorzystanych artykułów papierniczych lub motywu, do którego nawiązują (np. jesień, zima, Boże Narodzenie). Najważniejsze informacje zawarte w materiałach zamieszczamy również pod filmikiem i udostępniamy do pobrania w formie PDF. Zapraszamy do zapoznania się z pełną ofertą!

Filtry

Poziom trudności

Produkt

Motyw

wyczyść filtry