Filmy pokazujące inspiracje plastyczne dla dzieci

Oryginalne inspiracje plastyczne oferujemy nie tylko w formie opisowej, lecz również krótkich filmów instruktażowych. Materiały filmowe są jednym z najlepszych sposobów prezentacji procesu twórczego i techniki wykonania danego dzieła. Przede wszystkim umożliwiają przekazanie widzom większej ilości informacji – przy prezentacji każdego z etapów pracy często zamieszcza się dodatkowe komentarze i objaśnienia instruktora, które nie zostałyby uwzględnione w standardowej wersji poradnika. Ponadto, w lepszym stopniu angażują widza i przykuwają jego uwagę, przez co jest on w stanie przyswoić większą ilość przekazywanej wiedzy.

Filmy instruktażowe to świetna forma inspiracji nie tylko dla nauczycieli, ale i samych przedszkolaków. Materiały filmowe to atrakcyjny sposób prezentacji informacji zwłaszcza dla tych z dzieci, które nie potrafią jeszcze czytać. Dźwięk i obraz skutecznie pobudzą ich wyobraźnię i zachęcą do samodzielnego wypróbowania danego pomysłu.

Sprawdź nasze filmy

Zapraszamy do oglądania filmów instruktażowych. Nasze materiały to nie tylko szczegółowa prezentacja sposobu wykonania danego dzieła, lecz również solidne źródło wiedzy na temat materiałów plastycznych – ich historii oraz korzyści dla rozwoju dziecka. Filmy z inspiracjami można filtrować według kryterium wykorzystanych artykułów papierniczych lub motywu, do którego nawiązują (np. jesień, zima, Boże Narodzenie). Najważniejsze informacje zawarte w materiałach zamieszczamy również pod filmikiem i udostępniamy do pobrania w formie PDF.

Filtry

Poziom trudności

Produkt

Motyw

wyczyść filtry